Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Disertace a diplomky

Tato sekce je určena vzdělavatelům v sociální práci, kteří chtějí zveřejnit výjimečné disertační a diplomové práce svých studentů a studentek. Pokud máte o prezentaci zájem, kontaktujte nás  na pr@socialniprace.cz.


 

Sociální práce s ohroženými skupinami na trhu práce

Aneta Masná (FSS OU)

Tato diplomová práce se zabývá problematikou sociální práce se skupinami osob ohroženými na trhu práce, kdy jejím cílem je poukázat především na různorodost a náročnost práce sociálních pracovníků s těmito skupinami osob v období současné ekonomické krize. Zejména je pak zmíněná práce zaměřena na složitost sociální práce s nezaměstnanými osobami z řad romského etnika.

První část této práce se zaměřuje především na objasnění základních pojmů, jež jsou v diplomové práci užívány, tedy bližší konkretizaci pojmu ohrožená skupina osob na trhu práce, nezaměstnanost, sociální práce, sociální pracovník.

Podstatná část diplomové práce je pak věnovaná samotné sociální práci s nezaměstnanými klienty romského etnika. V daném směru je zdůrazněna pro úspěšnost této sociální práce nejen nutnost znalosti vlastní kultury Romů, ale i nutnost respektování důstojnosti každého člověka a osobní přístup ke každému jedinci bez jakýchkoli předsudků.

V neposlední řadě podstatnou součástí diplomové práce je i samotný empirický výzkum, jehož podstatou jsou zjištění, jaký vlastně zaujímají postoj nezaměstnaní, jež se hlásí k romskému etniku, ke svému uplatnění se na trhu práce.

Klíčová slova: nezaměstnanost, neziskové organizace, ohrožené skupiny osob na trhu práce, Romové, sociální práce, sociální pracovník, trh práce, úřad práce.

Celý text práce lze stáhnout zde: (soubor v PDF)

Vloženo: 30.9.2014 11:20:08

... všechny diplomové práce a dizertace

Nabídka nových knih

obalka
Léčivý rodokmen
Lenka Šnajdrová
obalka
Emoce pod kontrolou
M. McKay; J. C. Wood...
obalka
Spolupráce s ne...
Adam Kahane
obalka
Posilování ment...
Jana Bílková
obalka
Cesta hrdinky
Sabine Groth
obalka
Vykročte z úzkosti
Jarmila Tolimatová
obalka
Sourozenecká dyn...
Hans Sohni

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace