Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Pozvánky

IV. mezioborové konference "I slova léčí"

Dovolujeme si Vás informovat o blížící se konferenci I slova léčí IV., která se ve svém čtvrtém ročníku zaměří na téma Specifika komunikace s onkologicky nemocnými a jejich blízkými. Akci pořádá nezisková organizace Amelie, z.s. (bezplatná pomoc onkologicky nemocným a jejich blízkým v ČR) ve spolupráci s VFN Praha v termínu 20. listopadu 2019 v konferenčním centru GreenPoint. Účastníky konference čeká blok přednášek včetně prezentace paní doktorky Maria Die Trill z IPOS (International Psycho-Oncology Society) a také velmi zajímavé workshopy (paní docentka Laura Janáčková a další), na které je možné se přihlásit již nyní.
 
 
Komunikace zdravotníků s onkologicky nemocnými představuje základ úspěšné spolupráce na léčbě. Díky ní mohou nemocní získat potřebnou důvěru nejen v lékaře, ale i v léčbu. Této oblasti se v ČR věnuje zatím jen málo prostoru jak při vzdělávání zdravotníků, tak v emancipaci nemocných. Jednou z akcí, která toto téma otevírá, je letošní ročník konference s názvem I slova léčí.
 
Čtvrtý ročník mezioborové konference s názvem I slova léčí, tradičně zaměřené na psychosociální problematiku lidí s rakovinou, se bude věnovat specifikům komunikace s onkologicky nemocnými a jejich blízkými. Akci pořádá nezisková organizace Amelie, z.s. ve spolupráci se Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze. Již 20. listopadu 2019 se v konferenčním centru GreenPoint setkají lékaři, zdravotní sestry, psychologové, sociální pracovníci a pacienti, aby sdíleli své znalosti i dovednosti a dozvěděli se něco nového.
 
Jak vyplývá z výzkumů psychosociálních potřeb onkologicky nemocných v ČR, které Amelie, z.s. realizuje, pro úspěšnou léčbu potřebují onkologicky nemocní cítit nejen naději, ale i optimismus a sílu. To mohou podporovat všichni, kdo mají k lidem s rakovinou blízko. Pro nemocné je však důležité, aby jim vedle vlastní podpory či pomoci v jejich nejbližším okolí, byla poskytována také podpora ze stran profesionálů.
 
Zejména lékaři jsou pro nemocné velmi důležití. „Celé týmy profesionálů a laiků okolo každého nemocného mohou nabízet pomoc, která ve svém celku dává to, co nyní mnohdy schází,“ říká předsedkyně spolku Amelie Šárka Slavíková. „Důležité je i to, že profesionálové mohou počítat s pacientskými organizacemi či neziskovým sektorem, který může vhodně doplnit nabídku služeb. I proto je dobré, když se odborníci orientují v možnostech spolupráce s laiky. Rádi bychom, aby se na konferenci vyměňovaly názory, sdílely zkušenosti a všichni měli možnost se od sebe učit,“ doplňuje Slavíková. Program konference nabízí vedle hostů z Čech i zahraničí také zajímavé workshopy. Ty cílí právě na důležitost spolupráce a komunikace a pomohou přenést slova do praxe. "Komunikace je velmi důležitá pro nemocné, blízké a je stále aktuální i napříč všemi pomáhajícími profesemi. Její zlepšení v týmech může pomoci při personálním nedostatku, přetížení a jako prevence vyhoření, " upřesňuje Laura Janáčková, jedna z lektorek workshopů.
 
 

 

 

Kontaktní e-mail: amelie@amelie-zs.cz

Webová stránka: www.amelie-zs.cz

Vloženo: 22.9.2019 12:28

zpět na přehled

Nabídka nových knih

obalka
Vykročte z úzkosti
Jarmila Tolimatová
obalka
Sourozenecká dyn...
Hans Sohni
obalka
Psychopat v mém...
James Fallon
obalka
Přehled psychote...
F. Caby; A. Caby
obalka
Královna chaosu
Zoë Kessler
obalka
Jakou otázku máte ...
A. Funcke; A. Rachow
obalka
Jak lidé zrají
J. G. Berger

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | počet návštěv: [CNW:Counter] | … vstup do administrace