Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Pozvánky

Vzhledem ke současným nouzovým opatřením jsou všechny veřejné akce zrušeny. Informace o akcích budeme aktualizovat průběžně, na základě informací od pořadatelů.

Konference „Neznalost jazyka neomlouvá?!“

Veřejná ochránkyně práv Mgr. Anna Šabatová, Ph.D. a programová ředitelka META, o.p.s. PhDr. Kristýna Titěrová si Vás dovolují pozvat na konferenci

Neznalost jazyka neomlouvá?!

která se koná dne 21. ledna 2020
ve velkém konferenčním sále Otakara Motejla
Kanceláře veřejného ochránce práv
Údolní 39, 602 00 Brno

Každým rokem přichází do českých škol více žáků s nedostatečnou znalostí českého jazyka. Jedná se o děti cizinců, ale i o děti českých občanů, kteří pobývali dlouhodobě v zahraničí, případně děti z vícejazyčných rodin. Počet těchto dětí a žáků se bude v budoucnosti pravděpodobně nadále zvyšovat.

Cílem konference je poukázat na potřebu systémových změn při podpoře žáků, kteří přicházejí na různé stupně škol, aniž dostatečně znají vyučovací jazyk. Představíme současnou situaci v České republice, připravované změny, zahraniční inspiraci. Budeme se zabývat také změnami, které jsou potřebné k tomu, aby náš vzdělávací systém umožnil těmto žákům plně rozvinout jejich potenciál a zapojit se do společnosti.

Konference je určena zástupcům ministerstev a orgánů státní správy, poslancům a senátorům, zástupcům krajů a krajských úřadů, měst a obcí, ředitelům škol, poradenským pracovníkům, pedagogům a expertům, kteří se zabývají rovnými příležitostmi ve vzdělávání, integrací cizinců a významu jazyka pro úspěšné vzdělávání.

Účast na konferenci je bezplatná, kapacita je omezená. Z kapacitních důvodů lze přihlásit maximálně dvě osoby za jednu organizaci.

Občerstvení zajištěno.

Jednacím jazykem konference je čeština, tlumočení zahraničního příspěvku bude zajištěno.

V případě zájmu se prosím registrujte prostřednictvím formuláře zde a to nejpozději do 14. ledna 2020. Každého účastníka či účastnici prosím registrujte jednotlivě.

Kontaktní e-mail: hoklova@ochrance.cz

Webová stránka: https://www.meta-ops.cz/aktuality/pozvanka-na-konferenci-neznalost-jazyka-neomlouva

Vloženo: 14.1.2020 8:31
Naposledy upraveno: 14.1.2020 8:32

zpět na přehled

Nabídka nových knih

obalka
Když ty nejsi ty
Anita de Nennie
obalka
Zbláznění
Ellen Forney
obalka
Třinácté komnaty ...
Violet Oaklander
obalka
Stín v nás
Verena Kast
obalka
Stárnutí, ...
T. Cimrmannová a kol.
obalka
Sny jako řeč ...
Robert A. Johnson
obalka
Smysl života
Alfred Adler

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace