Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Úvod » »

První vítězové Neziskovky roku převzali ocenění

ilustrační foto

Vydáno před 7 lety

V prvním ročníku ocenění Neziskovka roku 2013, které vyhlašuje Nadace rozvoje občanské společnosti, jsou známa jména vítězů všech kategorií. Jsou to Centrum Alma, Lékořice, IQ Roma Servis a Helppes - Centrum výcviku psů pro postižené. Během slavnostního vyhlášení na půdě Senátu Parlamentu ČR 7. listopadu večer převzali ocenění Neziskovka roku historicky první vítězové.
 
V kategorii Cena společnosti KPMG Česká republika pro nejúspěšnější malou neziskovku ocenění získala obecně prospěšná společnost CENTRUM ALMA, která se věnuje poradenské, konzultační a informační činnosti pro ženy, jež mají problém se zneužíváním alkoholu.
 
V kategorii Cena společnosti Telefónica Czech Republic pro nejúspěšnější střední neziskovku porota ocenila občanské sdružení LÉKOŘICE – dobrovolnické centrum, které působí při Thomayerově nemocnici v Praze.
 
V kategorii Cena Skupiny ČEZ pro nejúspěšnější velkou neziskovku pak zvítězilo občanské sdružení IQ ROMA SERVIS, které se zasazuje za důstojné společenské uplatnění Romů.
 
Do ocenění byla zapojena také veřejnost, která svými téměř 6 000 hlasy vybrala v kategorii Cena veřejnosti ČSOB za nejlepší projekt aktivity občanského sdružení HELPPES – CENTRUM VÝCVIKU PSŮ PRO POSTIŽENÉ.
 
O prestižní titul Neziskovka roku 2013 se ucházelo více než 120 neziskových organizací působících v České republice. Nejlépe hodnocená organizace z každé kategorie obdržela kromě titulu Neziskovka roku 2013 také finanční příspěvek v hodnotě 20 000 Kč, sérii vzdělávacích kurzů a speciální ceny od partnerů projektu. Všechny neziskové organizace, které se do projektu zapojily, získaly i cenný nástroj pro hodnocení svého „zdraví“ a možnost stát se příkladem pro další organizace.
 
Podobná ocenění mohou již řadu let získat neziskové organizace v zahraničí. Například ve Spojených státech zveřejňuje program GiveWell každoročně seznam TOP neziskových organizací, britským neziskovkám se pak dostává ocenění v podobě Charity Awards. Neziskovka roku přináší takovéto ocenění jako první i do České republiky.
 
Porota hodnotila nejen profesionalitu nominovaných organizací, ale i jejich přínos, originalitu a ambice. „Všichni finalisté prokázali kvalitní úroveň řízení svých organizací a platilo, že čím větší organizace, tím profesionálnější management. Při prezentacích se tak někteří snažili zaujmout například neotřelou týmovou choreografií, což rozhodně potěší a odhalí i to, co ve směrnicích rozhodně nenajdete," říká Jiří Suchánek.
 
V porotě zasedli přední osobnosti a odborníci z prostoru českého neziskového sektoru i soukromé sféry: Hana Frištenská (vedoucí oddělení a tajemnice Rady vlády pro NNO), Pavla Gomba (výkonná ředitela UNICEF ČR a členka SR NROS), Jiří Suchánek (ředitel Nadace OKD), Ivana Ježková (CSR koordinátorka KPMG Česká republika), Simona Kaňoková (specialista public relations Skupiny ČEZ), Martin Kovář (ředitel Rozvoje péče o klienta v ČSOB), Tomáš Sacher (redaktor týdeníku Respekt) a Klára Tichá (manažerka Nadace Telefónica Czech Republic).
 
Neziskovku roku 2013 vyhlašuje Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS). Generálním partnerem Neziskovky roku 2013 je Skupina ČEZ, partnery pak ČSOB, Telefónica Czech Republic,  KPMG a IBM.
 
Zdroj: NROS


Sdílet text:

0

Diskuze

Všechny komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář

Vložit komentář

zapište číslo číslovkou: čtyři

... všechny zprávy

Nabídka nových knih

obalka
Když ty nejsi ty
Anita de Nennie
obalka
Zbláznění
Ellen Forney
obalka
Třinácté komnaty ...
Violet Oaklander
obalka
Stín v nás
Verena Kast
obalka
Stárnutí, ...
T. Cimrmannová a kol.
obalka
Sny jako řeč ...
Robert A. Johnson
obalka
Smysl života
Alfred Adler

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace