Kanál SP na YouTube SP na Facebooku SP na Floowie

Úvod » Fakta, legislativa, dokumenty »

zpráva

Vyšel sborník z konference o bezdomovectví v ČR

ilustrační foto

Vydáno před 5 lety

 
Na dubnové tiskové konferenci představila paní ministryně společně s Milošem Rejchrtem, Iljou Hradeckým a Liborem Prudkým nově vydaný Sborník z Konsensuální konference o bezdomovectví v České republice. Tato konference, první svého druhu, proběhla v Poslanecké sněmovně v listopadu roku 2014. Jejím účelem bylo pokusit se nalézt odpovědi na 5 kontroverzních otázek týkajících se bezdomovectví.
 
Své často velmi rozdílné a leckdy i zcela protichůdné názory na konferenci prezentovalo 24 expertů na problematiku bezdomovectví, z nichž 7 byli lidé bez domova. Všem příspěvkům naslouchala porota složená z šesti významných osobností českého veřejného života, jejímž úkolem bylo po skončení konference vydat konsensuální stanovisko ke zmíněným pěti otázkám. Výstupy konference odrážejí nezávislost poroty i konsenzuální způsob jejího rozhodování. Všech šest porotců došlo u každé klíčové otázky k takové odpovědi, na které se jednohlasně shodli.
 
Sborník shromažďuje jak podklady od všech expertů, kteří na konferenci vystoupili, tak závěrečné stanovisko poroty, které hodnotí současnou situaci lidí bez domova v České republice a zároveň navrhuje směr, kterým by se mělo dále ubírat řešení bezdomovectví v České republice.
 
Paní ministryně na tiskové konferenci hovořila o důležitosti společného postupu institucí při řešení bezdomovectví. „Chtěla bych zejména zdůraznit, že porotci se jednohlasně shodli na nutnosti koordinovaného přístupu obcí, krajů a státu při řešení bezdomovectví. Domnívám se, že pouze společnými silami a skrze vzájemnou komunikaci můžeme dosáhnout v oblasti bezdomovectví trvalého zlepšení, které bude zároveň zaručovat lidskou důstojnost jako základní princip sociální politiky,“ uvedla ministryně. Výstupy konference ve formě sborníku směřují ke všem zúčastněným včetně Ministerstva práce a sociálních věcí, které přijalo konsenzuální stanovisko poroty jako podklad pro další strategické směřování v oblasti politiky prevence a řešení bezdomovectví.
 
 
Zdroj: www.bezdomovectvi.info


Sdílet text:


Podobné zprávy

O čem se mluví Jiná sociální práce je možná
O čem se mluví Od června do září 2014 lze konzultovat nové podklady pro tvorbu tzv. profesního zákona
Inspirace Nominace Sociálního pracovníka roku 2019
O čem se mluví Vláda podpořila zvýšení mezd zaměstnanců v sociálních službách
Fakta, dokumenty, legislativa Lidem se zdravotním postižením usnadní orientaci v systému příručka MPSV


0

Diskuze

Všechny komentáře

Veronika Aresta_redaktorka
Dobrý den, prosím obraťte se na mou kolegyni na emailu publicistika@socialniprace.cz. Jistě společně spolupráci naplánujete. Děkuji mnohokrát.
Vloženo: 11.11.2019 11:35:29

Kateřina Amiourová
Dobrý den, mohlo by Vás zajímat, nebo Vaše autory píšící o bezdomovectví: posílám dva články - jeden projekt http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/sos-bezdomovcke-vesnicky-0 - budu vděčnáí i za rozšíření! A jeden komentář: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/pohled-do-propasti-bezdomovectvi Děkuji za jakoukoliv reakci. V úctě K.Amiourová nechŤ se autoři inspirují. Děkuji
Vloženo: 10.11.2019 12:29:46

Vložit komentář

zapište číslo číslovkou: čtyři

... všechny zprávy

Nabídka nových knih

obalka
Jak navazovat ...
Devora Zack
obalka
Zooterapie v ...
Jaroslava Bicková
obalka
Poruchy osobnosti ...
Riegel, Pěč, Kalina
obalka
Existenciální ...
Irvin D. Yalom
obalka
Transformace ...
Ladislav Timuľák
obalka
Když ty nejsi ty
Anita de Nennie
obalka
Zbláznění
Ellen Forney

... kompletní nabídka

© 2014, časopis Sociální práce/Sociálna práca | … vstup do administrace